Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Tesla

XXI wiek zmusił właścicieli dużych koncernów motoryzacyjnych do pracy nad alternatywnymi sposobami napędzania samochodów. W pierwszej dekadzie nowego milenium mogliśmy obserwować różne, mniej lub bardziej udane rozwiązania. Wydaje się jednak, że najlepiej z tym wszystkim radzi sobie Tesla.

Firma została założona w 2003 roku z myślą o stworzeniu samochodu, który będzie napędzany wyłącznie za pomocą energii elektrycznej. Dopiero w 2008 roku udało się wprowadzić na rynek pierwszy, udany model, a był nim na wskroś sportowy Roadster.

Inżynierowie Tesli zadbali o to, by zerwać ze stereotypem elektrycznego autka jadącego z taką prędkością, że wolniej można już tylko stać. Roadster przyspiesza do setki w 4 sekundy, a w pełni naładowane baterie litowo-jonowe pozwalają przejechać 354 kilometry.

Kolejną propozycją był model S, który pojawił się w salonach w 2012 roku i był to pierwszy elektryczny sedan mieszczący się w klasie premium. Co ciekawe, to w tym samochodzie pewien Amerykanin pokonał rekord – przejechał 885 kilometrów bez ładowania baterii.

W 2015 roku do salonów wjechał model X – crossover z dwoma silnikami elektrycznymi i specjalnym przegubem w drzwiach, który pozwala na otworzenie ich również w bardzo ciasnych miejscach parkingowych.

Na 2017 rok zaplanowana jest premiera modelu 3.

Kierowcy zainteresowani zakupem Tesli muszą dokonać tego przez Internet. Dzięki temu, że marka nie posiada własnych salonów, ceny samochodów są znacznie niższe. Poza tym zakup online umożliwia dostosowanie auta do swoich wymagań – można wybrać kolor, elementy wyposażenia wnętrza oraz poszczególne dodatki. Później czeka się kilka miesięcy na realizację zamówienia.

Jedynym problemem dla polskich kierowców może być brak możliwości naładowania Tesli w trasie. Co prawda miało powstać kilka takich punktów. Można jednak ładować pojazd w domu, aczkolwiek to zajmuje więcej czasu.

W pozostałych krajach Europy nie ma z tym większego problemu, ładowarki są rozmieszczone mniej więcej co 200 kilometrów.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

CarsVip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »