Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Scion

Podobnie jak inni japońscy producenci, również i Toyota zamarzyła o tym, by stworzyć markę samochodów osobowych tylko na rynek amerykański.

Scion została powołana do życia w 2002 roku. Wówczas w Nowym Jorku zaprezentowano dwa prototypy: bbX i ccX. Rok później przedstawiono szerszemu gronu odbiorców już modele seryjne: xA i xB. Również w 2003 roku rozpoczęła się sprzedaż tych samochodów w Kalifornii, by później dostarczyć je również do innych stanów.

Toyota wyliczyła sobie, że mediana wieku jej klientów to 54 lata. Postanowiono podbić serca młodszych kierowców. Auta marki Scion miały być skierowane do młodej klienteli, ale niewiele różniły się od innych propozycji spod skrzydeł Toyoty.

Sportowe kompakty miały być łatwo dostępne i tanie w utrzymaniu. Nieprzypadkowa jest również nazwa. Scion oznacza potomka, spadkobiercę, co odnosi się zarówno do samych samochodów, jak i do potencjalnych klientów, na których zależało Toyocie. Postawiono na taki sam standard wyposażenia w każdym modeli Scion. Dodatkowe opcje można było sobie wykupić i tym sposobem spersonalizować swoje auto. Było to przeciwieństwo dotychczasowego podejścia Toyoty, która już na starcie proponowała różne opcje wyposażenia. Celowano w pokolenie Y i liczono na to, że akcja „pure price” odniesie skutek.

Zaproponowano aż 150 różnych akcesoriów i postawiono na niezbyt kosztowny marketing „partyzancki”, który wykorzystywał głównie takie miejsca, jak ulice czy centra handlowe.

Początkowo rzeczywiście się to sprawdziło, a sprzedaż szła całkiem sprawnie. W roku 2006 sprzedano 170 tysięcy egzemplarzy, jednak już modelowy rok 2010 był znacznie gorszy – sprzedano nieco ponad 45 tysięcy sztuk.

W 2016 roku Toyota podjęła decyzję, by nie tyle zlikwidować markę ze względu na jej nierentowność, co po prostu wcielić te modele do swojej oferty i nadal sprzedawać je w Stanach Zjednoczonych.

Rodzinę Scion tworzy pięć modeli: tc, Liftback, xB, iQ oraz xD.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

cars vip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »