Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Saturn

W latach 80. ubiegłego wieku amerykańskim rynkiem motoryzacyjnym zawładnęły japońskie marki. Wobec takiego obrotu spraw General Motors gromadzący pod swoimi skrzydłami dużą część amerykańskich marek samochodowych postanowił wyprodukować coś, co utrudni życie Japończykom.

Nie był to jednak standardowy wytwór General Motors, Saturn posiadał własne, oryginalne podzespoły i dostał nawet własne salony sprzedaży.

Żeby wyprzedzić azjatycką konkurencję GM postawił w Saturnie także na atrakcyjną cenę. Wyniki sprzedaży okazały się obiecujące i wszystko wskazywało na to, że marka utworzona w 1985 roku odniesie sukces.

Saturn serii S był dostępny w trzech wersjach nadwoziowych i okazał się najbardziej udanym samochodem z tej rodziny. Eksportowano go również do Japonii i Tajwanu, a co ważne, na jednej taśmie produkcyjnej można było tworzyć wersje z kierownicą po lewej lub po prawej stronie.

Dość śmiałym designem wyróżniał się też następca serii S – Ion. Można go było kupić w wersji sedan lub coupe. Niestety, ponieważ GM inwestowało w jej niezależność duże pieniądze, inne marki na tym wychodziły gorzej. Ostatecznie oszczędność wzięła górę i kolejne modele Saturna coraz mniej wyróżniały się z tłumu. Stopniowo odchodzono od innowacyjnych rozwiązań, na rzecz tańszych, gorszych, mniej ciekawych.

Kilka następnych modeli było właściwie kopiami innych wytworów General Motors, jednak gwoździem do trumny okazał się model Astra, który miała zastąpić taki hit jak wspomniany Ion. Samochód sam w sobie nie był zły, miał te same zalety, co znana Europejczykom Astra, ale nie było to coś na miarę świetnego startu Saturna.

Ostatecznie światowy kryzys, który zawisł również nad General Motors w 2009 roku popchnął koncern do zlikwidowania Saturna. Co prawda wykupieniem go była zainteresowana  Penske Automotive Group, jednak w ostatecznym rozrachunku nic z tego nie wyszło. W 2010 roku zamknięto wszystkie salony Saturna.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

cars vip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »