Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Pontiac

Nieistniejąca już od 2010 roku marka Pontiac należała do koncernu General Motors i zajmowała się głównie tworzeniem samochodów osobowych. Pierwszy epizod jej istnienia miał miejsce w 1906 roku i użyła jej firma Oakland. Dopiero w 1926 roku, gdy właścicielem marki został General Motors Company rozwinięto ją jako tańszą alternatywę dla samochodów Oakland.

Sama nazwa Pontiac pochodzi od wodza Indian z czasów XVIII wieku.

Początkowo marka cieszyła się powodzeniem, choć nie był to lider sprzedaży. Ceny nie były wygórowane i mieściły się w przedziale pomiędzy Chevroletem, a Buickiem. Jej problemy zaczęły się w latach pięćdziesiątych, kiedy samochody marki Pontiac zaczęły być postrzegane jako idealne wozy dla starszych osób. Chcąc choć trochę odświeżyć swój wizerunek stworzono modele GTO i Firebird, które nieco dźwignęły Pontiaca z kryzysu. Uznano, że warto będzie pójść w stronę bardziej sportowych samochodów. Zmieniono też hasło reklamowe, na: „Pontiac, Driving Excitement”, które miało nawiązywać do wrażeń jakie zapewniają te auta kierowcom i pasażerom.

Kilka modeli, takich jak Firefly, Sunburst, Laurentian czy Pathfinder, Wave oraz G4 były sprzedawane wyłącznie w Kanadzie. Modelem, który zasługuje na uwagę jest na pewno Pontiac Firebird – pony car wypuszczony na w tym samym roku, co Chevrolet Camaro. Co ciekawe, oba modele zostały zbudowane na tej samej płycie podłogowej. Model był na tyle popularny, że produkowano go od 1967 do 2002 roku. Był to jeden z tych samochodów o sportowym charakterze, które uratowały wizerunek Pontiaca, jako producenta emeryckich aut.

Innym znanym modelem jest Bonneville, którego wersja kombi mierzyła prawie 6 metrów, a masa wynosiła 2,5 tony.

Niestety mimo kilku udanych projektów Pontiac musiał zostać zamknięty ze względu na finansowe problemy General Motors. 27 kwietnia 2009 roku ogłoszono upadłość marki, natomiast marka zniknęła z rynku w 2010 roku.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

cars vip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »