Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Plymouth

Plymouth to kolejny przykład amerykańskiej marki, która miała świetny start, ale nowoczesne standardy w motoryzacji trochę ją przerosły. Była to siostrzana marka Chryslera i powstała 1928 roku, czyli w czasach kiedy giganci tej branży już dominowali na rynku.

Sektorem tanich samochodów, a takie z założenia miały być modele Plymouth, rządził wówczas Ford i Chevrolet. Mimo to, nie brakowało chętnych na nieco droższe, ale lepiej wyposażone Plymouth’y. Te posiadały już w standardzie hydrauliczne hamulce. W latach trzydziestych te samochody można było nabyć tylko w salonach Chryslera.

Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ w czasach Wielkiego Kryzysu tanie samochody odpowiadały spadającej sile nabywczej społeczeństwa, ale też Plymouth pozwolił utrzymać cały koncern Chryslera. W tamtym czasie szedł łeb w łeb z propozycjami Forda i Chevroleta.

W latach czterdziestych zdarzały się nawet momenty, gdy Plymouth odnotowywał lepsze wyniki sprzedaży niż Ford. Przez lata istnienia na rynku modele tej marki zostały zapamiętane przez Amerykanów jako niezawodne, tanie w utrzymaniu i w naprawach oraz łatwo dostępne dla każdego, kto potrzebował auta na trudne czasy. Niestety strzałem w stopę okazało się przejęcie od Chryslera w 1957 roku programu stylizacji Forwad Look. Od tego momentu jakość wykonania znacznie się pogorszyła, nadwozie szybciej korodowało i było kiepsko zmontowane, a marka straciła doskonałą reputację.

O ile w latach pięćdziesiątych Plymouth wiódł prym i wyznaczał nowe trendy, o tyle później była to już tylko równia pochyła ku upadkowi. Na moment udało się wrócić do trójki najlepiej sprzedających się marek dzięki modelom Valiant i Duster, ale to było zbyt mało.

W latach dziewięćdziesiątych można było kupić już tylko cztery modele Plymouth. Był to sedan Breeze, Prowler o sportowej sylwetce, miejski Neon i minivany: Voyager oraz Grand Voyager.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń
1965 PLYMOUTH SPORT FURY III 383 CALE V8 CALIFORNII

1965 PLYMOUTH SPORT FURY III 383 CALE V8 CALIFORNII

cena: 29 900 PLN
41-400 Mysłowice, woj. śląskie
rok produkcji: 1965
przebieg: 86000 km
paliwo: benzyna
poj. silnika: 6300 cm3
moc: 0 KM
DO SPRZEDANIA RARYTASIK – PLYMOUTH SPORT FURY III ŚWIEŻUTKI IMPORT Z CALIFORNII, JEDEN WŁAŚCICEL, NADAL STOI NA CZARNYCH BLACHACH!!! POD MASKĄ MOPAROWSKIE V8 O POJEMNOŚCI 383 CUI W ORYGINALNYM ZIELONYM KOLORZE MOTOR WYGLĄDA NA NIE OTWIERANY NIGDY I CHODZI WYŚMIENICIE – ODPALA OD STRZAŁA, ZERO DYMÓW DRGAŃ ETC A TERAZ NAJLEPSZE: PIERWSZY LAKIER (!) I PIĘKNA PATYNA. NAJLEPIEJ...

evaria cześci do samochodów usa

usauta
Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »