Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Nissan

Podczas gdy na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych fabryki samochodów powstawały, jak grzyby po deszczu, japońscy konstruktorzy również nie próżnowali.

W 1911 roku Masujiro Hashimoto po tym, jak zdobył odpowiednie doświadczenie w Ameryce postanawia wrócić do Tokio i otworzyć własną firmę o nazwie Kwaishinsha.

Skonstruowany przez niego pojazd nosił nazwę DAT i pochodził od pierwszych liter osób związanych z tym przedsięwzięciem. Zapewne niektórzy pamiętają wczesne logo Nissana z biegnącym zającem. Datto oznacza dosłownie „uciekający zając” i stąd ten motyw.

Kilka lat później, dokładniej w 1911 roku powstała w Osace inna firma, która połączyła się z Kwaishinsha, tworząc Datsun. Działo się to w latach trzydziestych. Dokładnie 1. kwietnia 1934 roku powstała nazwa Nissan Motor Co. Ltd.

Lata II wojny światowej przyniosły kryzys, z którego Nissan dźwignął się dzięki współpracy z Austinem, produkując pojazdy na jego licencji. Dalej było już tylko lepiej. Koncern rozwijał się, przedstawiając z roku na rok coraz ciekawsze propozycje, które przypadały do gustu potencjalnej klienteli.

Większość modeli Nissana to niezawodne samochody osobowe. Nie zaskakiwały, ale spełniały swoje role, zapewniając wygodę właścicielom. Dodatkowym atutem była też rozsądna cena. Do takich modeli na pewno można zaliczyć model Note, Primera, Almera, Qashkai czy Skyline, Micra, oraz Pulsar.

Nie oznacza to jednak, że nie da się znaleźć w rodzinie Nissana czegoś bardziej ambitnego. Miłośnicy napędu na cztery koła na pewno słyszeli o Nissanie Juke, Patrol, X-Trail czy GT. Wśród sportowych modeli należy wymienić z kolei GT-R, 370Z, 180SX oraz 300 ZX oraz pośrednie generacje tych samochodów.

Ponadto Nissan dorobił się też kilku przyzwoitych pojazdów dostawczych. W 1989 roku Nissan stworzył siostrzaną markę samochodów luksusowych: Infiniti. Dziesięć lat później 35% akcji Nissana sprzedano koncernowi Renault (w tej chwili ma ich 44%).

Najlepszym rokiem w historii Nissana był 2014 kiedy produkcja przekroczyła 5,1 miliona egzemplarzy.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń
Nissan 280 ZX

Nissan 280 ZX

cena: 45 900 PLN
41-400 Mysłowice, woj. śląskie
rok produkcji: 1979
przebieg: 80000 km
paliwo: benzyna
poj. silnika: 2800 cm3
moc: 0 KM
Oferuję Datsuna 280Z, import z Californii. Blacharsko fantastyczny stan, suchutki jak pieprz i zero korozji. Mechanicznie sprawny, pali od strzała i jeździ bez problemu. Hamulce sprawne, można swobodnie użytkować codziennie. Środek ładny, bez dziur nie połamany, można trochę popracować nad deską....

evaria cześci do samochodów usa

cars vip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »