Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Mercury

Mercury jest jedną z tych marek, które już nie istnieją. Samochody pod tym szyldem były produkowane od 1939 do 2011 roku. Było to coś, co wypełniało pustą przestrzeń pomiędzy samochodami Forda – produkowanymi dla wszystkich, a Lincolnami zarezerwowanymi tylko dla bardziej zamożnych klientów. Brakowało czegoś, co będzie spełniało wypośrodkowane wymagania i tym sposobem właśnie Ford Motor Company zapełniło lukę.

Samochody marki Mercury musiały konkurować z takimi gigantami, jak Buick czy Dodge. Tą kwestią zajął się syn Forda. W 1938 roku przedstawiono model, który był znacznie lepiej wyposażony niż klasyki Forda, ale powstał na bazie tych popularnych konstrukcji. Posiadał również silnik V8. Do tego projektu powrócono dopiero po zakończeniu działań wojennych.

Pierwszy Mercury okazał się hitem, spodobał się Amerykanom na tyle, że wyprodukowano aż 86 592 samochody tylko w 1946 roku.

Kolejna generacja z 1949 roku miała już konstrukcję zaczerpniętą z Lincolna. Wyprodukowano ich aż 301 307 sztuk. W 1952 roku znowu zunifikowano Mercurego z Fordem, ale już w 1957 roku stworzono zupełnie nową linię samochodów niepowiązanych z Fordem niczym więcej niż tylko mechaniką.

Lata 60. XX wieku były dla marki dość łaskawe. Przez cały ten czas plasowała się pomiędzy 6, a 8 miejscem na rynku amerykańskim.

Szczytowym momentem w karierze Mercurego był 1978 rok, kiedy sprzedano 580 tysięcy sztuk. Kolejne lata przynosiły już spadki. Do tego stopnia, że w 2009 roku było to mniej niż 100 tysięcy egzemplarzy. W 2011 roku oficjalnie zakończono produkcję.

Do najciekawszych modeli należą z pewnością Town Sedan, Cougar (odpowiednik Mustanga), Monterey, Cyclone, Comet, czy też Capri oraz Maruder mieszczący się w klasie E.

Mercury był sprzedawany nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też w Meksyku, na Bliskim Wschodzie, Portoryko oraz na Wyspach Dziewiczych, a także w Kanadzie, gdzie od 1999 roku nazywano je Fordami.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

cars vip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »