Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Lincoln

Lincoln Motor Company to amerykańska marka samochodów luksusowych. Jest jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Należy do koncernu Forda, a powstała w 1917 roku z inicjatywy Henry’ego Lelanda. Mężczyzna pragnął poprzez nazwę marki złożyć hołd prezydentowi Abrahamowi Lincolnowi.

Jego samochody od początku stanowiły synonim elegancji i komfortu, wyróżniały się bogatym wyposażeniem, ale też ponadczasową, wytworną sylwetką.

Pierwszy samochód od Lincolna zjechał z taśmy produkcyjnej dopiero w 1920 roku i był to model V8. Dwa lata później firma została kupiona właśnie przez Forda za 8 milionów dolarów. Dzięki temu koncern Forda mógł zaoferować coś w odpowiedzi na ekskluzywne pojazdy konkurencyjnej firmy Cadillac produkowanej przez General Motors.

W 1936 roku Ford zaprezentował model Lincoln Zephyr, który wyróżniał się wyjątkowo aerodynamiczną i dość futurystyczną linią sylwetki, niespotykaną jak na tamte czasy. Auto pokochali zamożni Amerykanie.

Trzy lata później zapoczątkowano produkcję serii Continental, która swój początek wzięła od prywatnego modelu E. Forda – syna Henry’ego. W czasie II wojny światowej produkcja samochodów cywilnych nieco się spowolniła, jednak już w 1949 roku pojawił się na rynku pierwszy powojenny model z wymienionej serii.

W 1961 roku zaprezentowano kolejną już wersję Continentala. W takiej samej został zastrzelony prezydent John F. Kennedy.

Wśród klasyków Lincolna należy wymienić z pewnością model serii K z 1937 roku, który stał się synonimem luksusu i absolutnym ’must have’ ówczesnej klasy wyższej.

Późniejsze modele takie jak Aviator, Blackwood czy Town Car również zasługują na uwagę.

Ponieważ Lincoln od początku stawia na jakość, a nie na ilość, obecnie produkowanych jest siedem modeli. W tym chociażby niezawodny Mark LT, MKC, MKS, MKT, MKX, MKZ i Lincoln Navigator.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

CarsVip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »