Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Honda

 Pierwsze skojarzenia z Hondą, przywołują na myśl Japonię, gdzie w 1927 roku Sōichirō Honda założył własny warsztat samochodowy. Dwa lata później zostały opatentowane wynalezione przez niego metalowe szprychy. W 1930 roku powstała fabryka Hondy zajmująca się tworzeniem pierścieni tłokowych.

 

 Kolejne etapy rozwoju budowały coraz mocniejszą pozycję na rynku motoryzacyjnym. Do sztandarowych produktów Hondy należały motocykle, rowery, auta sportowe i dostawcze. Dopiero w 1959 roku powstała pierwsza filia tej marki w Stanach Zjednoczonych i przybrała wdzięczną nazwę American Honda.

 

 Właściciel firmy miał jednak w głowie cały czas niezrealizowany pomysł na stworzenie samochodu sportowego. Tym sposobem powstał model S500, który wygrał wyścig Formuły 1 w 1965 roku w Meksyku. Auto posiadało czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 531 cm³ i mocy 44 KM.  W latach osiemdziesiątych samochody tej marki odnosiły sukcesy na torach w innych zespołach.

 

 Pewną ciekawostką jest fakt, że to właśnie w koncernie Hondy powstał silnik na ładunek uwarstwiony CVCC, który wyróżniał się tym, że jako pierwszy produkował czystsze spaliny. Dotychczas wyglądało to tak, że były one katalitycznie oczyszczane. To rozwiązanie zastosowane w Gold Wingach na tyle spodobało się innym producentom, że patent został sprzedany też Toyocie, Isuzu, Chryslerowi i koncernowi Forda.

 

 W 1972 roku na rynek wprowadzono pierwsze seryjnie produkowane kompakty. Chodzi oczywiście o znane do dziś modele Hondy Civic. W latach osiemdziesiątych Honda zdecydowała się na wykupienie brytyjskiej marki Rover. Choć powstało z tej współpracy kilka udanych modeli, już w 1994 roku Honda zwróciła się ku BMW, zrywając współpracę z Roverem.

 

 Od 2009 roku istnieje w Polsce Honda Logistics Center Central-Europe Sp.z.o.o. –europejskie centrum logistyczne Hondy w Pniewach.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

CarsVip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »