Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Hennessey

 Hennessey to stosunkowo nowa marka, która powstała w 1991 roku w Houston. Jest to firma specjalizująca się w modyfikowaniu samochodów kilku różnych marek, tak by czynić je szybszymi, z bardziej sportowym charakterem.

 

 Założyciel firmy, John Hennessey przyjął zasadę „making fast cars faster” i tego hasła trzyma się cały koncern tuningując poszczególne modele. Zresztą marzeniem właściciela firmy było pokonanie rekordu i stworzenie najszybszego auta na świecie.

 

 Do samochodów, które prawdopodobnie są najbardziej kojarzone z tą marką należą przeróbki modeli Jeep Cherokee czy Ford Raptor. Na swój warsztat biorą również auta uznawane za luksusowe, np. Bentleye. Szokujące byłoby też, gdyby w tym zestawie nie pojawiły się popularne muscle cars typu Dodge Charger i Challenger.

 

 Miłośnicy naprawdę szybkich samochodów zapewne znają model Hennessey Venom GT, który został zaprezentowany światu w 2010 roku. Z założenia miał być najszybszym autem drogowym (nie wyścigowym) na świecie i udało się to udowodnić na pasie startowym w Kalifornii. Venom GT pojechał z prędkością 427 km/h, podczas gdy dotychczasowy, najszybszy samochód na świecie, czyli Bugatti Veyron Super Sport posiada ograniczenie do 415 km/h. Venom jest napędzany siedmiolitrowym silnikiem V8 o mocy 1244 KM. Rozpędzenie się do 100 km/h zajmuje mu 2,7 sekundy.

 

 Wśród najświeższych modeli tej marki znajduje się chociażby VelociRaptor SUV –luksusowy off-road powstały na bazie Forda Raptora oraz Hennessey CTS-V zbudowany na bazie Cadillaca CTS-V. Ten model posiada aż 1000 koni mechanicznych.

 

 Wokół marki Hennessey narosło sporo nieporozumień i wpłynęło wiele skarg oraz pozwów sądowych pod jej adresem. Inną ciekawostką jest szkoła tuning założona przez Hennesey w 2008 roku. Jest to zupełnie prywatna instytucja, która uczy praktycznego modyfikowania samochodów i podnoszenia ich wydajności, prędkości, osiągów itp. Zgromadzono tam ciało pedagogiczne składające się ze specjalistów zajmujących się tuningiem na co dzień.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

usauta
Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »