Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia GEO

 Mało znana amerykańska marka GEO istniała w latach 1989-1997 i stanowiła odpowiedź na małe, importowane auta pojawiające się w Stanach Zjednoczonych.

 

 Jej właścicielem był koncern General Motors. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych markę przejął Chevrolet, jednak w 2004 roku z powodu niewielkiego zainteresowania tymi autami zakończono produkcję.

 

 Warto wspomnieć, że General Motors pod nazwą GEO sprzedawało w USA właściwie japońskie samochody marek współpracujących z GM. I tak powstał chociażby GEO Metro i GEO Tracker (oba wypuszczone przez Suzuki) oraz Geo Prizm (stworzone przez Toyotę).

 

 Modelem zasługującym na wyróżnienie w krótkiej historii marki GEO jest Spectrum, znanym jako Isuzu Stylus czy Chevrolet Gemini. Był produkowany od 1974 do 2000 roku i właściwie zazwyczaj przypina się go do Isuzu. W rzeczywistości powstało pięć wersji Spectrum. Jego sylwetka nawiązywała do sportowych samochodów rodem z lat siedemdziesiątych i stylistycznie odpowiadająca gustom Amerykanów. Z każdą kolejną generacją była odświeżana.

 

 Z perspektywy czasu widać, że największym sukcesem GEO był Tracker, jednak konkurencja ostatecznie pokonała i ten nieduży terenowy samochód.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

CarsVip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »