Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Chevrolet

 Marka Chevrolet powstała w 1911 roku z inicjatywy Louisa Chevroleta. Podobnie jak w przypadku Buicka, założyciel jednej z najbardziej znanych amerykańskich marek samochodów wcale nie pochodził ze Stanów Zjednoczonych, a z Europy, dokładniej, ze Szwajcarii. Chevrolet zaprosił do współpracy kierowcę wyścigowego oraz mechanika, a pieczę nad wszystkim sprawował jeden z pionierów amerykańskiego  przemysłu motoryzacyjnego, William Durant. Od samego początku spółka nie próżnowała. Jeszcze w tym samym roku powstał pierwszy pojazd ich produkcji – model Classic Six serii C. Posiadał sześciocylindrowy silnik o pojemności 4.9 litra. W 1916 roku marka trafiła pod skrzydła General Motors.

 

 Do końca lat dwudziestych XX wieku stała się jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek samochodowych na świecie.

 

 Od początku istnienia stawiano na tworzenie samochodów osobowych i półciężarowych w rozsądnych cenach, jednak łączących w sobie rozwiązania zarezerwowane dla droższych marek. Do dziś koncern stara się trzymać tej zasady.

 

 Pojazdy Chevrolet należą do jednych z najbardziej rozpoznawalnych i najszerzej dostępnych. Są sprzedawane aż w 140 krajach i należą do czwartej marki najchętniej kupowanej na świecie. Ciekawostką jest fakt, że w 2011 roku Chevrolet pobił konkurencję, ustanawiając rekord sprzedaży z liczbą 4,76 mln sprzedanych egzemplarzy.

 

 Warto nadmienić, iż Chevrolet miał duże znaczenie dla rozwoju polskiej motoryzacji. To za sprawą General Motors w Polsce pojawiły się pierwsze auta osobowe. Poczta Polska i Polskie Radio korzystały z ich pojazdów, a znany „Autobus Bielany” byłużytkowany przez Autobusy Miejskie w Warszawie.

 

 Do najbardziej znanych modeli Chevroleta należą Impala, którą można podziwiać w serialu „Supernatural” (rocznik 1967), ale też Bel Air, czy Corvette.

 

 Do nowszych hitów sprzedaży należą z kolei takie modele jak Chevrolet Spark, Cruze, czy Aveo i Lacetti.

 

 Na początku 2015 roku oficjalnie zakończono sprzedaż samochodów tej marki w Polsce, a także ogłoszono wycofywanie jej z rynku europejskiego.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

cars vip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »