Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Buick

 Buick to nazwa amerykańskiej marki samochodów osobowych, pod którą kryje się czysta, amerykańska dusza. Pierwsze samochody tego rodzaju zostały stworzone w 1903 roku w Detroit, gdzie do dzisiaj znajduje się siedziba Buicka.

 

 Historia powstania tego modelu samochodu jest niezwykle ciekawa, bo główne zasługi przypisuje się Szkotowi, Davidowi Dunbarowi Buick. Wraz z rodziną przybył do Stanów Zjednoczonych  w 1854 roku, gdzie utrzymywał się z dochodów generowanych przez jego małĄ firmę. Zajmował się w niej produkowaniem pierwszych, białych i emaliowanych wanien. Kiedy zdecydował się na sprzedaż firmy, kolejny pomysłem była motoryzacja.

 

 W 1902 roku, kiedy udało mu się zatrudnić odpowiedniego człowieka, znającego się na swoim fachu,  otworzył niewielką fabrykę samochodów. Pierwsze lata nie przynosiły gigantycznych sukcesów, jednak firma stopniowo rozwijała się. Dopiero wejście w spółkę z Williamem Crapo Durantem pozwoliło na zdobycie szerszych rynków. Sprzyjające warunki rozwoju, dobre pomysły, design i wyposażenie sprawiły, że w niedługim czasie firma zyskała silną pozycję. Durant zdecydował się na stworzenie marki, która cieszyła się będzie określoną renomą. Tak powstaje General Motors, marka, która pod swoimi skrzydłami jednoczy Cadillaca, Oldsmobile i Oakland. Planowano także zakup Forda, jednak nie zostało to zrealizowane. Twórca samego pierwowzoru Buicka nie mógł dojść do porozumienia z rozwojowym i nastawionym na zdobywanie rynków Durantem. Ich współpraca zakończyła się sprzedażą udziałów Durantowi. Sam Davido Dunbar Buick zmarł w samotności i biedzie w latach dwudziestych. W logo marki Buick znajdują się trzy tarcze, mające nawiązywać do szlacheckich korzeni założyciela firmy.

 

 Bogata historia tej marki wpłynęła na zachowanie w samochodach amerykańskiego charakteru i pasji samego twórcy do wykonywanej pracy.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń
Buick Riviera 1969

Buick Riviera 1969

cena: 45 900 PLN
41-400 Mysłowice, woj. śląskie
rok produkcji: 1969
przebieg: 93000 km
paliwo: benzyna
poj. silnika: 7000 cm3
moc: 0 KM
Już druga Rivka z 1969 w naszym posiadaniu. Zakupiona w Tenessee, zero korozji, bardzo oryginalna i tylko 93 tys mil przebiegu. Oczywiście w pełni sprawna i na chodzie. Autko wygląda kozacko nawet bez specjalnych zabiegów renowacyjnych dzięki pięknej patynce na oryginalnym lakierze. Już wkrótce w naszej ofercie....

evaria cześci do samochodów usa

CarsVip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »