Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia AMC

 AMC, a właściwie American Motors Corporation to amerykański koncern samochodowy, którego początki funkcjonowania sięgają roku 1954. Od roku 1987 był własnością Chryslera. W momencie wygaszania produkcji AMC samochody tej marki były produkowane pod nazwą Eagle. Obecnie auta AMC są kategorią zabytkową, ponieważ zaprzestano ich produkcji. Stale jednak wzrasta grono ich fanów, ponieważ mają wyjątkowy, czysto amerykański charakter.

 

 Droga do marki AMC w takiej formie, jaka jest znana była długa i skomplikowana. Rozpoczyna się w 1897 roku, kiedy Thomas Jeffery stworzył pierwszy prototyp. W celu realizacji swoich projektów zakupił zamkniętą fabrykę rowerów w Kenosha w Wisconsin w USA. Samochody, które zaczął produkować nazywane były ramberami. Zaznaczenia wymaga fakt, ze były to drugie, masowo produkowane pojazdy zaraz po Oldsmobile. Produkcja osiągała liczby rzędu półtora tysiąca sztuk rocznie.

 

 Śmierć twórcy prototypu obecnych AMC znacząco zmieniła losy marki. Syn twórcy Charles Jeffery zajął się zarządzaniem produkcją, a także nadał jej nazwę od swojego nazwiska. Kolejno firmę Jeffery sprzedano Charlsowi Williamsowi Nash, później przekształca się w Nash Motors, by w 1937 roku połączyć się z Kelvinator.

 

 Ostatnim krokiem w tej wieloletniej wędrówce własności była fuzja z Hudson Motors Car Company. Wtedy właśnie powstaje AMC. Wszystkie te działania miały na celu stworzenie dużej, solidnej i rozpoznawalnej na arenie międzynarodowej korporacji. Ówcześnie dynamicznie rozwijający się rynek wymuszał jednak stałe zmiany, dlatego taki stan AMC nie trwał długo. Lata 60. to ciężki czas, gdyż niektóre spółki bankrutują, inne łączą się, współpracują i przejmują się wzajemnie. Współpracownicy AMC także borykają się z problemami finansowymi. Ostatecznie AMC musi poradzić sobie samo.

 

 Tak bogata i różnorodna historia losów AMC nie mogła nie wpłynąć na osiągnięcia marki. To właśnie samochody desygnowane nazwą tej marki pojawiały się w kultowych produkcjach kinowych, jak „Faceci w czerni”. Przemysł muzyczny również znalazł miejsce dla AMC. Eminem wybrał jeden z samochodów właśnie tej marki do swojego teledysku. Pojazdy takie, jak Marlin, Ambassador i Eagle są rozpoznawalne na świecie.

 

 Obecnie produkowane samochody amerykańskie innych marek posiadają wersje muscle cars. To właśnie AMC zasługuje na miano twórcy i pomysłodawcy słynnych, monumentalnych samochodów. Do realizacji tej idei przyczyniło się zamontowanie dużego silnika nie tylko w bardzo wielkich autach. W efekcie powstał pierwszy Rambler Rebel, ówcześnie najszybszy samochód, mogący osiągnąć blisko 100 km/h w 17 sekund.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

CarsVip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »