Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia SRT

Skrót SRT odnosi się do Street & Racing Technology. Taki zlepek liter w nazwie modelu samochodu stanowił informację o liczbie cylindrów. Poza tym oznaczenie SRT było dodawane do każdego z najmocniejszych samochodów produkowanych przez Chryslera.

Najbardziej znanym przykładem jest Dodge Viper SRT-10, ale też Chrysler 300C SRT-8 czy Jeep Grand Cherokee SRT-8. Ogólnie w modelach można było znaleźć jednostki od SRT-4 do SRT-10.

Marka SRT została stworzona przez koncern Chryslera, ale wykorzystywano ją na różne sposoby. Początkowo był to element rodziny Dodge.

W 2012 roku z kolei ogłoszono, że staje się samodzielną marką, a to oznaczało, że takie modele jak Dodge Viper SRT-10 czy Dodge Challenger SRT-8 straciły nazwę Dodge, a zostały same „Viper SRT - 10 „ i „Challenger SRT- 8”. Oczywiście oba te modele nie znikły, a właściwie tylko zmieniły swoje nazewnictwo.

Jakiś czas temu natomiast SRT znowu zostało włączone do rodziny Dodge’a i tak będzie prezentowane w katalogach.

Niezależnie od przetasowań i tego czy SRT jest osobną marką czy nie, zawsze można się spodziewać, że będą to potężne samochody dla miłośników szybkiej jazdy. Takie modele, jak Dodge Challenger, Chrysler 300C SRT, Dodge Charger SRT, czy  Jeep Grand Cherokee SRT oraz Viper SRT są napędzane silnikiem V8 o pojemności 6,4 litra, z 470 KM. Jedynie Viper jest jeszcze mocniejszy: wyposażony w V10 o pojemności 8,4 litra i 640KM.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

CarsVip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »