Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Scion

Podobnie jak inni japońscy producenci, również i Toyota zamarzyła o tym, by stworzyć markę samochodów osobowych tylko na rynek amerykański.

Scion została powołana do życia w 2002 roku. Wówczas w Nowym Jorku zaprezentowano dwa prototypy: bbX i ccX. Rok później przedstawiono szerszemu gronu odbiorców już modele seryjne: xA i xB. Również w 2003 roku rozpoczęła się sprzedaż tych samochodów w Kalifornii, by później dostarczyć je również do innych stanów.

Toyota wyliczyła sobie, że mediana wieku jej klientów to 54 lata. Postanowiono podbić serca młodszych kierowców. Auta marki Scion miały być skierowane do młodej klienteli, ale niewiele różniły się od innych propozycji spod skrzydeł Toyoty.

Sportowe kompakty miały być łatwo dostępne i tanie w utrzymaniu. Nieprzypadkowa jest również nazwa. Scion oznacza potomka, spadkobiercę, co odnosi się zarówno do samych samochodów, jak i do potencjalnych klientów, na których zależało Toyocie. Postawiono na taki sam standard wyposażenia w każdym modeli Scion. Dodatkowe opcje można było sobie wykupić i tym sposobem spersonalizować swoje auto. Było to przeciwieństwo dotychczasowego podejścia Toyoty, która już na starcie proponowała różne opcje wyposażenia. Celowano w pokolenie Y i liczono na to, że akcja „pure price” odniesie skutek.

Zaproponowano aż 150 różnych akcesoriów i postawiono na niezbyt kosztowny marketing „partyzancki”, który wykorzystywał głównie takie miejsca, jak ulice czy centra handlowe.

Początkowo rzeczywiście się to sprawdziło, a sprzedaż szła całkiem sprawnie. W roku 2006 sprzedano 170 tysięcy egzemplarzy, jednak już modelowy rok 2010 był znacznie gorszy – sprzedano nieco ponad 45 tysięcy sztuk.

W 2016 roku Toyota podjęła decyzję, by nie tyle zlikwidować markę ze względu na jej nierentowność, co po prostu wcielić te modele do swojej oferty i nadal sprzedawać je w Stanach Zjednoczonych.

Rodzinę Scion tworzy pięć modeli: tc, Liftback, xB, iQ oraz xD.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń
Scion tC

Scion tC

cena: 15 000 PLN
Zakopane
rok produkcji: 2006
przebieg: 120000 km
paliwo: benzyna
poj. silnika: 2362 cm3
moc: 160 KM
Scion TC ,jeden właściciel od 4 lat.samochód wymaga drobnych napraw blacharsko lakierniczych,technicznie sprawny,wszystkie wymiany na czas,ważne oc. Wszelkie informacje udzielę telefonicznie. ...
Scion tC

Scion tC

cena: 18 900 PLN
Zielona Góra
rok produkcji: 2007
przebieg: 70000 km
paliwo: benzyna+LPG
poj. silnika: 2400 cm3
moc: 0 KM
Witam posiadam do sprzedaży bardzo piękny egzemplarz Toyoty Scion z niezawodna i ekonomiczna jednostka 2.4 benzyna a żeby auto było jeszcze bardziej ekonomiczne zostala zamontowana tam instalacja gazowa z najwyższej półki "BRC" spalanie gazu w mieście to 9 litrów trasa 7 samochód posiada oryginalny przebieg i nie wymaga najmniejszego wkładu finansowego wszystko w aucie sprawne...
Scion tC

Scion tC

cena: 9 999 PLN
Jarosław
rok produkcji: 2006
przebieg: 100000 km
paliwo: benzyna
poj. silnika: 2400 cm3
moc: 163 KM
Witam Mam do sprzedania Sciona TC z 2006 roku , auto w pełni sprawne, do kilku drobnych poprawek lakierniczych i technicznych . Zainteresowanych zapraszam do oględzin, więcej info pod telefonem 605 - wyświetl numer - ...

evaria cześci do samochodów usa

CarsVip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »