Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Plymouth

Plymouth to kolejny przykład amerykańskiej marki, która miała świetny start, ale nowoczesne standardy w motoryzacji trochę ją przerosły. Była to siostrzana marka Chryslera i powstała 1928 roku, czyli w czasach kiedy giganci tej branży już dominowali na rynku.

Sektorem tanich samochodów, a takie z założenia miały być modele Plymouth, rządził wówczas Ford i Chevrolet. Mimo to, nie brakowało chętnych na nieco droższe, ale lepiej wyposażone Plymouth’y. Te posiadały już w standardzie hydrauliczne hamulce. W latach trzydziestych te samochody można było nabyć tylko w salonach Chryslera.

Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ w czasach Wielkiego Kryzysu tanie samochody odpowiadały spadającej sile nabywczej społeczeństwa, ale też Plymouth pozwolił utrzymać cały koncern Chryslera. W tamtym czasie szedł łeb w łeb z propozycjami Forda i Chevroleta.

W latach czterdziestych zdarzały się nawet momenty, gdy Plymouth odnotowywał lepsze wyniki sprzedaży niż Ford. Przez lata istnienia na rynku modele tej marki zostały zapamiętane przez Amerykanów jako niezawodne, tanie w utrzymaniu i w naprawach oraz łatwo dostępne dla każdego, kto potrzebował auta na trudne czasy. Niestety strzałem w stopę okazało się przejęcie od Chryslera w 1957 roku programu stylizacji Forwad Look. Od tego momentu jakość wykonania znacznie się pogorszyła, nadwozie szybciej korodowało i było kiepsko zmontowane, a marka straciła doskonałą reputację.

O ile w latach pięćdziesiątych Plymouth wiódł prym i wyznaczał nowe trendy, o tyle później była to już tylko równia pochyła ku upadkowi. Na moment udało się wrócić do trójki najlepiej sprzedających się marek dzięki modelom Valiant i Duster, ale to było zbyt mało.

W latach dziewięćdziesiątych można było kupić już tylko cztery modele Plymouth. Był to sedan Breeze, Prowler o sportowej sylwetce, miejski Neon i minivany: Voyager oraz Grand Voyager.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń
Plymouth Fury

Plymouth Fury

cena: 79 990 PLN
Arabska 9 - 03-977 Warszawa
rok produkcji: 1967
przebieg: 140309 km
paliwo: benzyna
poj. silnika: 7200 cm3
moc: 380 KM
Plymouth Fury III >500KM Kultowy kabriolet PLYMOUTH Fury III. Prezentowany model został odbudowany w Stanach Zjednoczonych w unikatowym stylu Street Rod. Jest to jedyny model Fury III dostępny w Polsce, który w dodatku jest jak jego nazwa wskazuje prawdziwą furię! Potężny silnik V8 7.2 L Big-Block produkuje PONAD 500 koni mechanicznych i POTĘŻNY moment obrotowy, wyposażony...

evaria cześci do samochodów usa

cars vip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »