Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Lexus

 Sama nazwa Lexus od razu pozwala powiązać markę z luksusem i wygodą. Eleganckie auta miały być odpowiedzią koncernu Toyoty na potrzeby bardziej zamożnych klientów.

 

 Markę wprowadził na salony w 1989 roku model Lexus LS. Samochód został skonstruowany tak, by mógł konkurować z Jaguarem SX czy BMW serii 7 – ówczesnymi liderami w sektorze aut luksusowych. Model LS w niczym im nie ustępował. Zanim trafił do sprzedaży, stworzono około 400 modeli koncepcyjnych, więc można było oczekiwać, że jest to samochód dopracowany w każdym szczególe.

 

 Opłaciło się, bo do tej pory jest on produkowany, doczekaliśmy się już czterech generacji. Pierwsza wersja posiadała elektrycznie otwierane szyby, radio, elektryczne sterowanie lusterek, a nawet klimatyzację.

 

 Po trzech latach od premiery do salonów na całym świecie trafił Lexus LS II o podniesionej mocy silnika, poprawionym układzie hamulcowym i szerszym rozstawie osi. W jego nadwoziu poza tym zmieniło się niewiele.

 

 W 1996 roku pojawił się pierwszy model Lexusa o bardziej sportowym zacięciu, a jednak nadal pozostający luksusowym autem użytkowym. Chodzi o Lexusa LX, stworzonego na bazie Toyoty Land Cruiser i pierwszego SUV-a tej marki. Przez pewien czas był też najdroższą propozycją ze stajni Lexusa.

 

 Dwa lata później oferta Lexusa poszerzyła się o samochód średniej klasy, model IS. Podobnie jak LS okazał się strzałem w dziesiątkę. Model ten doczekał się już trzeciej generacji, z napędem hybrydowym. Tym ostatnim zresztą producenci Lexusa zainteresowali się na początku XXI wieku, jednak początkowo takie napędy były stosowane w SUV-ach, a dopiero później w limuzynach.

 

 Warto również zaznaczyć, że marka Lexus zrewolucjonizowała podejście do klienta. Salony dealerów umieszczono w dobrych lokalizacjach, a kiedy z modelem LS wynikły problemy ze światłami stopu i tempomatem firma odebrała 8 tysięcy pojazdów od klientów, po czym odprowadziła je prosto pod domy z naprawionymi elementami, pełnym bakiem i drobiazgiem w ramach przeprosin dla właścicieli.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

cars vip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »