Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia GMC

 Auta marki GMC łatwo można rozpoznać po tym, że są to samochody o charakterze użytkowo-sportowym. Zwykle są to pick-upy, SUV-y i auta ciężarowe. Motywem przewodnim w procesie ich powstawania zdaje się być ogromny rozmiar. Niezależnie od modelu jaki się wymieni – zawsze będzie to coś bardzo dużego, zwłaszcza na europejskie standardy.

 

 GMC należy do koncernu General Motors, a została założona przez Maksa Grabowskiego w 1902 roku. Była to z resztą pierwsza inicjatywa spółki Rapid Motor Vehicle Company, wyspecjalizowanej w produkowaniu ciężarówek, wozów strażackich, autobusów, pojazdów wojskowych czy ambulansów.

 

 Kilka lat później GMC trafiła pod skrzydła General Motors i od 1912 do 1996 roku nosiła nazwę GMC Truck. Później zrezygnowano z ostatniego członu.

 

 Interesujący jest fakt, że GMC nie ma ani jednego własnego salonu sprzedaży. Ich modele można kupić w salonach Buicka.

 

 Najbardziej podstawowym modelem GMC jest Canyon – typowy amerykański pick-up z mocnymi silnikami (od 2,9 l R4 185 KM po 5,3 l V8 300 KM). Pewną ciekawostką jest to, że choć w tym przypadku standardem jest napęd na cztery koła, to ten model występuje też w wersji z napędem dwukołowym.

 

 Zarówno ci, którzy interesują się motoryzacją, jak i ci, którzy nie mają zbyt wielkiego rozeznania w temacie na pewno kojarzą GMC Sierra. To muskularny pick-up, który jest w stanie pociągnąć nawet 10 tonową przyczepę i 3 tony ładunku na pace.

 

 Odpowiedzią na bardziej europejskie wymagania i gusta jest model Terrain – SUV od GMC jest nieco mniej użytkowy i ciężarowy, ale za to całkiem nieźle sprawdzi się do lansowania na mieście. Podobny charakter posiada też off-roadowy Arcadia. Producenci mieli nadzieję tym razem trafić nie tyle w praktyczne potrzeby amerykańskich farmerów, co w gusta stylowych mieszkańców miast.

 

 Wśród typowo dostawczych propozycji GMC należy wymienić model Savana, z silnikiem V6 lub V8. Jest to taki odpowiednik europejskich transitów.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

cars vip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »