Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Ogłoszenia Corvette

 Choć Europa dopiero od kilkunastu lat otwiera się na amerykańskie auta, marka Chevrolet Corvette zdążyła zająć pozycję kultowego samochodu sportowego. Pewną ciekawostką jest jednak fakt, że pierwsze modele C1, produkowane w latach pięćdziesiątych XX w. nie odniosły większego sukcesu.

 

 Za powstanie Corvetty odpowiedzialny jest miłośnik aut sportowych, Harley Earl. Nazwa tak klutowa i rozpoznawalna wzięła się od niedużych statków regatowych, których podstawową zaletą jest zdolność łatwego manewrowania.

 

 Wspomniany model C1 był dwuosobowym roadsterem, którego nadwozie osadzono na metalowej ramie, a wykonano z tworzywa sztucznego. Napędzał go silnik R6 o pojemności 3860cm³, ze 150 KM. Kolejne modele posiadały już mocniejsze silniki i przechodziły metamorfozy nadwozia.

 

 Dopiero rozkwit zainteresowania tematem muscle cars przyniósł wymarzony sukces Chevroletowi Corevette. W 1962 roku powstał model Sting Ray ze zmodyfikowaną, lżejszą ramą, natomiast nadwozie przeprojektowano tak, by przypominało wyglądem rekina. Auto było dostępne w dwóch wersjach: kabriolet i fastback coupe, przy czym to ta druga opcja cieszyła się większym zainteresowaniem.

 

 Pierwszy model, który najbardziej przypomina to, co dziś kojarzy nam się z Corvettą powstał w 1983 roku i był to model C4, stanowiący pierwowzór dla kolejnych pokoleń samochodów tej rodziny. Tutaj już konstrukcyjnie bardziej posłużyło aluminium, które pozwoliło zachować lekkość nadwozia. Doszło także takie wyposażenie jak kontrola trakcji, poduszki powietrzne oraz skrzynia z 4 biegami manualnymi i 3 automatycznymi.

 

 Model C4 i jego kolejne wersje wielokrotnie pobijały rekordy w rozpędzaniu auta do setki. Do modeli, które współcześnie są wybierane najchętniej należy C5. Pojawił się w 1996 roku, aczkolwiek w ostatnich latach powstał również model Corvette C6 produkowany jako osobna marka.

 

 Dużym plusem jest fakt, że jak na samochody tej klasy ich ceny są przystępne, stąd też ich popularność na rynkach europejskich.

Filtr Ogłoszeń
Lista Ogłoszeń

evaria cześci do samochodów usa

cars vip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »