Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Top 5 amerykańskich samochodów

Samochody z USA cieszą się określoną renomą i nie bez powodu. Amerykanie produkują ciekawe modele, które zyskują grono fanów od samego początku rozwoju rynku motoryzacyjnego. Są to pojazdy o określonym charakterze, wyróżniające się wyglądem, designem i klasą. Niektóre modele aut z Ameryki stały się wręcz kultowymi. Te najciekawsze i najbardziej rozpoznawalne naszym zdaniem zaprezentujemy Państwu poniżej.

Pierwszym samochodem z Ameryki, który powinien znaleźć się na tej liście jest Chrysler C-300. Pierwsze skojarzenie z tym autem to połyskujące, ozdobne elementy, charakterystyczne i niecodziennie zderzaki oraz oczywiście koła bez nuty nudy, czy prostoty. Model ten produkowano w Ameryce z silnikiem Hemi V8. Richard Hammon, miłośnik takich aut mówił o tym modelu, że był prawdopodobnie pierwszym z muscle cars. Ten model samochodu z USA jest wyjątkowo duży, potężny, a co za tym idzie – do tanich nie należy. Pasjonaci aut z Ameryki na pewno nie pogardziliby takim w swoim garażu, jednak mało kogo na niego stać. Ważne, że są nadal zachowane modele, które można podziwiać i chociaż przez chwilę poczuć się ich kierowcą.

Kolejne auto pochodzące z USA, na pewno rozpoznawalne i posiadające grono fanów to Chevrolet Corvette. Samochód ten został stworzony w 1953 roku właśnie w Stanach Zjednoczonych. Czemu jest tak wyjątkowy i gdy mówimy o samochodach z Ameryki zawsze pojawi się na liście? Był jednym z pierwszych, wyprodukowanych w USA samochodów sportowych. Jego dodatkowym atutem były także dwa siedzenia, które okazały się swego rodzaju nowością. Posiada wiele atutów, ale jego największym jest po prostu nietuzinkowy wygląd. Nie można nim przejechać ulicą i pozostać niezauważonym. Samochody z USA mają to do siebie, że wyjątkowo inaczej wyglądają niż te, które znamy z ulic europejskich. Tak samo uwagę ludzi przyciąga Chevrolet Corvette, amerykański klasyk. Posiadał charakterystyczne dla wszystkich samochodów z USA koła, które nie są zwykłymi kołami. Miały się sprawdzać, ale i wyglądać. Ponadto, brak dachu to już typowo amerykański charakter. Wiatr we włosach i korzystanie z pogody podczas jazdy to tylko niektóre z atutów.

O tym gigancie nie można nie wspomnieć. Dodge Charger pochodzący z 1969 roku, to samochód z USA, którego wielkość może być alegorią wielkości tego kraju. Można powiedzieć, że jest wręcz monumentalnym samochodem. W Stanach Zjednoczonych sprawdzał się doskonale, ponieważ długie, szerokie pasma dróg pozwalały mu rozwijać skrzydła. Jego wygląd to kwintesencja pomysłowości Amerykanów. Najczęściej ciemny dach, liczne połyskujące elementy i wrażenie, jakby twardo stał na ziemi. Mimo swojej wielkości wykończony jest bardzo delikatne, z gustem i dużą uwagą do tego przyłożoną. Wszystko to współgra doskonale i sprawia, że ten samochód zza oceanu jest naprawdę wyjątkowy.

AMC Pacer to następny samochód z USA, którego nie wolno wręcz pominąć. Nie wolno, ponieważ jest bardzo charakterystyczny, posiada elementy wspólne wszystkim samochodom XX wieku z Ameryki, ale jest także bardzo indywidulny i jedyny w swoim rodzaju. Tym, co charakteryzuje auta z Ameryki tego okresu to przede wszystkim błyszczące elementy na przykład zderzaki, czy relingi. To, co kojarzone z AMC Pacerem to miniaturowość – jest on dużo mniejszym samochodem niż wszystkie inne z tego kraju. Ponadto, często nazywany bywa śmiesznym, komicznym, ale w pozytywnym aspekcie. Mówi się, ze jest zgarbiony, a jego wygląd niewątpliwie potwierdza to określenie. Mały, zwinny, amerykański, po prostu inny i jednocześnie ciekawy oraz wyjątkowy.

Tę prezentację niektórych z topowych samochodów amerykańskich najlepiej będzie zakończyć fantastycznym, znanym chyba każdemu Chevroletem Corvette ZR 1. Samochód należy do dużo nowszych modeli, o bardziej smukłych kształtach. Z pewnością bije od niego nuta nowości, ciekawości, a przede wszystkim lekkości. Chevrolet Corvette ZR 1 to auto typowo sportowe, wręcz klasyczne w wśród tego typu pojazdów. W Ameryce nie produkowało się długo typowo sportowych samochodów, bardziej stawiano na monumentalne pojazdy, które czują drogę, potrzebują właśnie dużej, szerokiej jezdni i dają komfort jazdy. Ten Chevrolet to wręcz bomba i przełom w samochodach sportowych. Pokochały go tysiące ludzi nie tylko w Ameryce, ale i na świecie.

Cykl topowych samochodów z Ameryki nie może być nigdy zamkniętą całością, ponieważ gusta się zmieniają, samochody się pamięta, ale i zapomina. W zależności od czasu inne auto z USA będzie kradło serca kierowców. Tutaj trud i starania należą do twórców samochodów, by mieli na uwadze to, co interesuje ludzi, co się sprzeda i co skradnie serca. Podsumowaniem może być stwierdzenie, że o gustach się nie dyskutuje, a tak, czy inaczej każdy model zawsze znajdzie swojego właściciela, czy fana. Niektórzy wybiorą samochody w stylu muscle car, inni zdecydują się na sportowe i zwinne modele. Tak, czy inaczej samochody ze Stanów Zjednoczonych zawsze będą budziły w Europejczykach ciekawe uczucia, ponieważ są czymś innym, specyficznym, posiadają renomę. Ponadto, ich ceny znajdują się często na półce, do której ciężko jest nam sięgnąć. Stąd też takie auto często pozostanie marzeniem. Miejmy nadzieję, że są osoby, którym to marzenie się spełni.

Tymczasem zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą galerią zdjęć zaprezentowanych samochodów z USA!

 Zdjęcie: Chevrolet Corvette 1953, źródło: www.barrett-jackson.com

2016-06-30

evaria cześci do samochodów usa

CarsVip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »