Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Czym się różni samochód amerykański od europejskiego?

Może się wydawać, że samochody skoro są ogólnie sprawne technicznie, ubezpieczone i opłacone, są wystarczająco przygotowane do użytkowania w każdej części świata. Otóż jest to mylące. W zależności od warunków panujących w miejscu powstania samochodu mogą różnić się jego parametry techniczne. Tak jest właśnie w przypadku samochodów z USA. Jakie są te różnice? Pokrótce je zaprezentujemy.

Zanim jednak do technicznych rzeczy przejdziemy, warto zaznaczyć, że cena to nierzadko podstawowa różnica między samochodami z USA, a tymi z Europy, czy Azji. Oczywiście te z niższej półki można kupić w granicach tradycyjnych zakupów motoryzacyjnych w Europie, jednak ogólnie mówiąc, najpopularniejsze samochody z Ameryki, cieszące się największa sławą są drogie.

Przechodząc do technicznych kwestii, zaznaczenia wymaga kilka z nich. Samochody z USA posiadają symetryczne reflektory przednie, co inaczej jest rozwiązane w europejskich. W Europie światła są asymetrycznie montowane, co daje możliwość doświetlenia pobocza. Pojazdy zza oceanu nie posiadają też tylnego światła przeciwmgielnego, które w Polsce na przykład jest obowiązkowe. Warto zwrócić na to uwagę, choćby ze względów bezpieczeństwa i różnic dróg w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Co dla wielu miłośników wiadomości, czy muzyki w aucie może okazać się problematyczne to to, że radia amerykańskie odbierają tylko na nieparzystych częstotliwościach. Uniemożliwić to może odbiór niektórych stacji, np. w Polsce.

Mierniki prędkości prezentują informacje w milach, a także w nich naliczają przebieg samochodu. Podobnie temperatura posiada inną skalę, dokładnie skalę Fahrenheita.

Samochody z USA posiadają najczęściej silniki o dużo większej pojemności niż przeciętne marki użytkowane przez Europejczyków. Tak samo z gabarytami samochodów. Te z USA nierzadko są wręcz monumentalne w porównaniu z mini-samochodami, które poruszają się po naszych ulicach.

Wymienione różnice to niewielka cześć tych istniejących, dotyczących choćby zawieszenia, czy skrzyni biegów. Tak, czy inaczej prawdziwi pasjonaci samochodów amerykańskich są wytrwali w dopasowaniu samochodów do realiów kraju, w którym będą go użytkować.

 

2016-06-08

evaria cześci do samochodów usa

CarsVip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »