Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Amerykański prestiż, czyli samochody z USA

Amerykański samochód to wciąż jeszcze rzadkość na polskich drogach. Jednak samochody z USA mają szerokie grono fanów oraz pasjonatów, którzy niejednokrotnie potrafią zapłacić każde pieniądze, by takie auto mieć na własność. Dlaczego samochody pochodzące zza oceanu kojarzą nam się z klasą, wyjątkowością, są tak fascynujące i mają w sobie to "coś"?

Jeśli zapytamy ludzi z Polski, czy widzieli samochody z USA i czy jakieś znają, najczęściej ich odpowiedzi będą sugerowane filmami amerykańskimi. Słusznie. To właśnie w kinowych i telewizyjnych hitach królują samochody bardzo charakterystyczne, bo amerykańskie. Każdy kojarzy scenę podróży dwojga ludzi granatową, wijącą się drogą, z żółtymi pasami, przecinającą wysokie góry. Kobieta z rozwianymi na wietrze włosami, najczęściej z chustą figlarnie przewiązaną na szyi i mężczyzna w pilotkach. Drugim przykładem może być ruszający bardzo szybko i zostawiający za sobą smugę kurzu pojazd.

Samochody amerykańskie kojarzą nam się z czymś dalekim, nieosiągalnym, nowym i nieznanym. Ta nowość jest jednak czymś, czego się nie boimy, a wręcz przeciwnie – jesteśmy jej ciekawi. Ciekawość ta przeobraża się w pragnienie posiadania takiego cuda.

Skoro mowa o prestiżu, to czym on właściwie jest? Przejawia się szacunkiem oraz poważaniem, jakim darzy nas ktoś w naszym otoczeniu. Inaczej mówiąc jest to pozytywna, wywindowana opinia na nasz temat w ustach i postrzeganiu przez inne osoby. Wybór pojazdu, który da nam prestiż to wybór takiego, który spodoba się również ludziom wokół nas. Pojazdu, o którym będzie się mówiło. Miano prestiżowego otrzymać może nie tylko drogi, ale przede wszystkim bezawaryjny i niezawodny model.

Samochód z USA kojarzy się również z dobrą jakością, sprawnością i niezawodnością. Dlaczego? Bo USA to kraj o ogromnym obszarze i różnorodnie ukształtowanym terenie, na którym samochody muszą sobie poradzić. Stąd też duża część aut z Ameryki będzie posiadać napęd na cztery koła.

Mówi się nawet, że amerykańskie auta posiadają duszę, a właściciel powinien o nią dbać i pielęgnować ją. Ile w tym prawdy, mogą powiedzieć tylko zapaleni kierowcy tych pojazdów. Niewątpliwie dusza samochodu, klimat podróżowania, cała otoczka może być nazwana właśnie prestiżem.

A co właściwie składa się na tę duszę? Pierwsze spojrzenie z autem zza Oceanu Atlantyckiego od razu wkłada nam do ust znane, lubiane i właśnie amerykańskie „wow!”. Bo duży, bo inny, bo charakterystyczny. Auta te są często określane mianem monumentalnych.

Pochodzące ze Stanów Zjednoczonych pojazdy to także pewnego poziomu półka cenowa. Oczywiście znajdziemy wiele modeli nieco tańszych i zbliżonych przedziałem kosztów do europejskich samochodów. Tak naprawdę jednak, prawdziwe perełki amerykańskiego rynku samochodowego kosztują kwoty przekraczające realia europejskie. Tutaj właśnie pojawia się kolejny powód dla prestiżu. Nie każdy może pozwolić sobie na taki samochód we własnym garażu.

To, czym jeździmy liczyło się i liczy. W dzisiejszych czasach niejednokrotnie mówić zaczyna się tak naprawdę o ekonomiczności i po prostu praktyczności, przez wzgląd na trudną sytuację z zatrudnieniem w Polsce. Oczywiście są jednostki niezwracające na to uwagi, kupujące według własnego przekonania, a nie mody, czy postrzegania tego w społeczeństwie. Co jednak powiedzieć na wręcz wysyp białych, matowych samochodów? Jest to modne w ostatnim czasie, a za modą się podąża. Ślepo, czy nie, ale jednak. Tak, czy inaczej patrzy się na to, czym się jeździ, bardziej świadomie lub mniej. Ci wyjątkowo czujni w tej kwestii i obeznani w dziedzinie motoryzacji potrafią docenić wartość amerykańskich samochodów.

Żeby nie osłodzić wszystkiego za bardzo, należy wspomnieć, że posiadanie prestiżowych rzeczy, wiąże się z różnego rodzaju ryzykiem. Pierwszym i najważniejszym jest ryzyko kradzieży. Skoro wartość, to i pokusa złodzieja większa. Tak samo wygląda sytuacja w stosunku do właściciela owego pojazdu, który może być postrzegany jako osoba zamożna, której wizytówką jest samochód. Za tym idzie również na przykład luksusowy dom. Są to niebezpieczeństwa wręcz wpisane w umowę kupna-sprzedaży samochodu uznawanego za prestiżowy, a amerykańskie auta tak właśnie są postrzegane.

Ważne, by decydując się na samochód, nie zapominać, że ma to być udogodnienie dla nas. Na szczęście pojazd z Ameryki nie tylko w opinii ludzi będzie stał wysoko i przejawi się to prestiżem, ale da nam niebywały komfort korzystania i niezawodność, opakowaną w monumentalny wygląd.

 

2016-06-08

evaria cześci do samochodów usa

usauta
Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »