Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Na co uważać, kupując auta z USA?

 Co raz więcej Polaków zastanawia się nad kupnem samochodu sprowadzanego z USA. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ importowane auto może być o 20-30% tańsze niż odpowiednik zakupiony od zachodnich sąsiadów. Taka inwestycja, często zawiązywana za pośrednictwem aukcji, wiąże się jednak ze znaczącym ryzykiem. Jakim? O tym więcej w naszym artykule.

Kupując auta z USA mamy często większy wybór spośród modeli samochódów, jak i marek. Miejscem, w którym najczęściej szukamy interesujących nas pojazdów, są aukcje samochodów z USA. Podobnie jak na polskim Allegro.pl, czy OLX.pl, możemy trafić tu na osoby uczciwe, które opisują rzeczywisty stan towaru, jak i na osoby nierzetelne, które skrzętnie ukrywają jego wady.

Kiedy dana aukcja samochodu z USA wydaje się nadzwyczaj atrakcyjna, prawdopodobnie stan faktyczny oferowanego auta nie jest tak dobry, jak opisuje sprzedawca. Informacje odnośnie konkretnego auta z USA częściowo można zweryfikować, korzystając z wyszukiwarki o nazwie CARFAX. Za jej pomocą, po uprzednim opłaceniu czasowego dostępu, można dowiedzieć się między innymi o wypadkach, przebiegu i liczbie właścicieli danego samochodu. Wszystko, czego potrzebujemy do otrzymania wymienionych danych, to numer VIN pojazdu.

Jeśli chodzi o samych sprzedających, szczególną ostrożność powinniśmy zachować w sytuacji, gdy oferent samochodu z USA podaje formę zapłaty przelewem pieniężnym za pośrednictwem Western Union. Podejrzane są także osoby, które twierdzą, że wysyłka samochodu jest zawarta w cenie lub unikają kontaktu telefonicznego, usprawiedliwiając się pobytem poza miastem lub granicą kraju.

Zrezygnuj z oferty także wtedy, gdy import samochodów z USA ma zostać dokonany w imieniu nieznanego znajomego, a nie samego sprzedającego. Przejrzyj także komentarze, które widnieją na profilu osoby oferującej samochód. Ich brak lub negatywne opinie mogą wiele o niej powiedzieć.

Jest także inny sposób na to, żeby zakup samochodu z USA przebiegał bezpiecznie i dodatkowo nie łączył się z dużą ilością formalności. W Polsce istnieją firmy pośredniczące, które pobierają niewielkie prowizje za przeprowadzenie części lub całości procesu kupna i sprowadzenia pojazdu do Polski. To zdecydowanie najłatwiejsze rozwiązanie, które pomaga oszczędzić sobie nerwów i fatygi, a także zmniejsza ryzyko nieudanego zakupu.

2016-06-06

evaria cześci do samochodów usa

usauta
Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »