Dodaj darmowe ogłoszenie

Wybierz kategorię

 tylko amerykańskie, tylko ogłoszenia

Blog

Amerykańskie klasyki

Amerykańskie klasyki

2017-11-11

Zainteresowanie amerykańskimi klasykami wciąż rośnie. Ludzie kupują je ze względu na sentyment i zamiłowanie do dawnego piękna. Nie wszystkim modelom aut dane było przebić się do historii motoryzacji. Wykorzystane rozwiązania techniczne, użyte materiały czy niewielka popularność w okresie produkcyjnym nie pozwoliły przetrwać niektórym samochodom. Tylko wyjątkowe zostały okrzyknięte mianem kultowych i dziś przyciągają wielbicieli i kolekcjonerów.

Dlaczego ludzie jeżdżą „starociami”?

Podczas gdy celebryci czy inni ludzie wyznaczający trendy  lansują modę na auta szybkie, zwinne, nowoczesne i prześcigają... Czytaj więcej

Prawdziwy tuz amerykańskiej motoryzacji, czyli przypadki motoryzacyjne Pana Forda

Prawdziwy tuz amerykańskiej motoryzacji, czyli przypadki motoryzacyjne Pana Forda

2017-10-04

„Fin de siecle”. Tak nazywamy przełom wieków XIX i XX. Był końcem i początkiem. Czasem szalonego i nieokiełznanego rozwoju techniki. Wydarzyło się tak wiele, w tak krótkim czasie, że można by tym zrównoważyć dotychczasowe dokonania ludzkości. Postęp w dziedzinie silników parowych, a następnie motorów na paliwo płynne przyczynił się do stworzenia nowej gałęzi przemysłu. Spory kawałek tej historii zdarzył się za oceanem w Detroit, gdzie powstawały pierwsze samochody amerykańskie. Był to czas wielkich wynalazców. Odważnych potomków... Czytaj więcej

Jeszcze jeden lew początków amerykańskiej motoryzacji

Jeszcze jeden lew początków amerykańskiej motoryzacji

2017-10-03

Cadillac, jak mało która marka hołubi początki europejskiego osadnictwa na terenie Ameryki. Wzięła ona nazwę od nazwiska założyciela wsi d’Etroit kawalera francuskiego Antoine de Lamothe-Cadillac. Osada leży do dziś na zachodnim brzegu rzeki Detroit, która łączy dwa wielkie amerykańskie jeziora. Duch eksploratorów nowej ziemi przetrwał w nazwie auta i charakterze oraz funkcjonalności pojazdu. Niestety losy miasteczka założonego 24 lipca 1701 roku potoczyły się fatalnie. Początek drugiej dekady XXI wieku przyniósł krach, będący splotem wielu konsekwencji, i który doprowadził do unicestwienia gospodarki... Czytaj więcej

Król rowerów. Opowieść o tym, jak powstał pierwszy amerykański motocykl

Król rowerów. Opowieść o tym, jak powstał pierwszy amerykański motocykl

2017-10-01

Dowiecie się, kiedy zniknęło „r” i co znaczyło Vermillion oraz...

Popularny motocykl Indian miał swój początek jak wiele marek w tym czasie, jako rower. Na fali popularności nowych technologii rozwijających silniki spalinowe na paliwo płynne, adaptowano konstrukcje rowerów do nowych celów. Popularny „cycling” wypromował nową modę, a motocykle jeszcze na bazie konstrukcji rowerowej i niejako na doczepkę samochody z usa stały się chodliwym towarem.

 

Czytaj więcej

Kolejny typ z zaprzęgu Forda. Pony car, czy rączy Mustang? − oceńcie sami

Kolejny typ z zaprzęgu Forda. Pony car, czy rączy Mustang? − oceńcie sami

2017-09-28

Do dziś jest najbardziej pożądanym samochodem. Nie ma chyba na świecie faceta, któremu by nie drgnęła brew na myśl o tym aucie o rasowym wyglądzie. W roku 1964 stał się celową odpowiedzią koncernu na zapotrzebowanie rynku. Managerowie Forda przeanalizowali wnikliwie poczynania konkurencji i wyciągnęli słuszne wnioski. Motoryzacja amerykańska powiększyła się o nowego „pony car”, który stał się jej liderem.

 

  1. Na starcie

Czytaj więcej

Pierwszy samochód produkowany taśmowo I nie był to Ford!

Pierwszy samochód produkowany taśmowo I nie był to Ford!

2017-09-14

W jaki sposób pasjonaci popychają świat do przodu. Jest to fenomen natury ludzkiej. Ciągły głód doświadczeń. Jednym z zapaleńców i twórców nowoczesnej gałęzi przemysłu był Ransom Eli Olds. Syn kowala z miasteczka Genewa w stanie Ohio. Zdolny konstruktor i przedsiębiorca.

 

  1. Skąd się wzięły fundusze na amerykański przemysł motoryzacyjny?

 

Pod koniec XIX wieku w Ameryce nie brakowało pieniędzy. Fortuny wyrosłe... Czytaj więcej

Wyrósł z pasji, czyli historia Harleya

Wyrósł z pasji, czyli historia Harleya

2017-09-01

Stara fotografia, a na niej czterech gentlemanów w schludnych garniturach, białych koszulach z charakterystycznie zaokrąglonymi kołnierzykami i krawatami zdradzającymi epokę. Zdjęcie utrwaliło początek XX wieku. Czterech panów to bracia Davidson. Dzięki ich pomysłom i zaangażowaniu powstała marka, która stała się gwiazdą motoryzacji na skalę światową.

 

Samochody amerykańskie i motocykle są mimo wzlotów i upadków marek jednym z lepszych towarów eksportowych tego kraju.

 

  1. Czytaj więcej
Historia powstania samochodu

Historia powstania samochodu

2017-04-12

Poruszanie się samochodem jest kolokwialnie mówiąc, chlebem powszednim. Posiada go prawie każda rodzina, a można nawet stwierdzić, że coraz więcej dorosłych, posiadających prawo jazdy stara się zaopatrzyć we własne auto. Mało kto zastanawia się na tym, jak to się stało, że osobówka jest nam tak bliska i nie możemy się bez niej obyć. Kto wpadł na tak genialny pomysł, miał tak ogromną wiedze, by zbudować nowość, która zawładnęła światem? Tak samo, jak trudne jest zbudowanie pojazdu, tak samo historia jego powstania nie jest prosta do opowiedzenia. Postaramy się w tym artykule streścić Wam najważniejsze... Czytaj więcej

evaria cześci do samochodów usa

cars vip

Rozumiem

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »